Konopná ulice má nové veřejné osvětlení

Typ: ostatní
Konopnou uliciuž osvětlují nové lapmy. Rozvoj Rajhradic postupuje tu rychleji, tu pomaleji. V Konopné ulici vyrostlo v posledních letech několik nových domů a další se chystají. A tak bylo třeba vyřešit situaci s chybějícím veřejným osvětlením. A to se stalo právě na konci minulého roku.

Konopnou uliciuž osvětlují nové lapmy.Dnes už pozdě odpoledne nebo večer osvěcuje Konopnou ulici 9 nových lamp a další dvě byly nově vztyčeny na spojovací silnici s ulicí Za kapličkou mezi garážemi. “O potřebě nového veřejného osvětlení v Konopné ulici jsme věděli už dlouho. Nicméně jsme museli absolvovat mimo jiné komunikaci s majiteli pozemků a řadu dalších organizačních a administrativních věcí. A to nějakou dobu trvalo,” vysvětlil starosta obce Luboš Přichystal. Doplnil, že práce na novém osvětlení naštěstí šly velmi rychle. Kopat se v ulici začalo loni v listopadu a na konci roku bylo vše hotové.
Lampy a jejich umístění je již definitivní a vše funguje jak má. Nicméně světla jsou momentálně připojena na odběrové místo u Bajtláku. “Se společností E.ON Je již podepsána Smlouva o připojení k distribuční soustavě. Bude zřízeno nového odběrného místo u garáží, aby osvětlení v Konopné ulici mělo svůj samostatný okruh,” dodal starosta.
Celá akce přišla obec na něco málo přes 500 tisíc korun. Dotaci, o kterou obec na stavbu veřejného osvětlení žádala, tentokrát bohužel nezískala. Do výkopu byl k elektrickému kabelu připojen i ten optický na rychlý internet.Stavba byla ale nezbytná a už nesnesla odkladu a tak byla uhrazena zcela z rozpočtu obce. Komfort nejen obyvatel Konopné ulice, ale i další obyvatel Rajhradic, kteří tudy denně procházejí byl přednější.
Do výkopu byl současně s elektrickým kabelem položen také optický kabel společnosti Vivo Connection, která tak rozšířila svoji síť pro připojení k superrychlému internetu.

Vytvořeno: 13. 1. 2021
Poslední aktualizace: 15. 11. 2022 13:37