Rajhradická hřiště dostanou milionovou injekci

I tady bude nová lanovka. Dotaci tři čtvrtě milionu korun na rozvoj dvou dětských hřišť v Rajhradicích se v minulých dnech povedlo získat vedení obce díky žádosti na Ministerstvu pro místní rozvoj. Hřiště v Nové ulici a Za sokolovnou tak získají nové herní prvky.

Hřiště v Nové ulici.Dotace byla podmíněna několika dalšími úkony ze strany obce, mimo jiné výběrem společnosti, která herní prvky zhotoví. “Proto jsme museli svolat zastupitele, aby schválili firmu, která hřiště doplní. Požádali jsem o cenovou nabídku tři firmy, které na internetu nabízejí stavbu dětských hřišť. Jedna společnost se přihlásila navíc, protože se dozvěděla o získání dotace,” vysvětlil místostarosta Rajhradic František Marcián.
Nejnižší nabídku nakonec podala společnost LAMARO, která sedm nových herních prvků pro stávající hřiště vyrobí a umístí za 1 072 000 korun. Obec tak na celou investici doplatí z rozpočtu jen 300 tisíc korun. “Firma s nejnižší cenovou nabídkou také měla z našeho pohledu nejlepší workoutovou sestavu, která bude umístěna na houbičkovém hřišti v ulici Za Sokolovnou,” doplnil starosta Luboš Přichystal.
Pro děti z Rajhradic tak bude na hřišti Na konci světa, tedy v Nové ulici zbudována třicetimetrová lanovka, dětský kolotoč a další prolézačka pro menší děti. Hřiště v ulici Za sokolovnou bude mít také třicetimetrovou lanovku, dětský kolotoč a k tomu navíc zmíněnou workoutovou sestavu na posilování a také lanovou pyramidu, jako je v areálu fotbalového hřiště.
Kromě těchto dětských atrakcí na hraní budou hřiště doplněna o další drobnosti. “Na konci světa chceme vybudovat ohniště z kamenů a k němu stůl a lavičky,” prozradil starosta.
Na obou hřištích by měla vzniknout také odrazová stěna. Na konci světa v rámci oploceného hřiště a na “hříbečkovém hřišti” v nevyužitém prostoru mezi fotbalovými brankami.

Vytvořeno: 26. 8. 2020
Poslední aktualizace: 15. 11. 2022 13:39