Tělocvična u školy už se staví!

Typ: ostatní | Zpravodaj
Staveniště za školou už převzala jiná firma. V posledních dnech se na stavbě nové školy začali pohybovat noví dělníci. Stavební firma Navláčil totiž už převzala staveniště v prostoru za školou a začíná budovat novou tělocvičnu. Také na ni požádala obec o dotaci, dokonce hned dvakrát!

Nová tělocvična vznikne za školní budovou do podzimu.Rozhodnutí začít tělocvičnu za školou stavět už letos padlo začátkem roku. Obec požádala o dotaci na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR ve výši 5 milionů korun a současně vypsala výběrové řízení na tuto stavbu.

S nejlepší cenou ve výši 18.176.750,-Kč získala zakázku na stavbu tělocvičny zlínská stavební firma Navláčil.

„Z úvěru na financování stavby školy nám díky získané dotaci z Ministerstva financí ČR podaří uspořit zhruba deset milionů korun.Zbytek pokryjeme buď dalším úvěrem nebo z větší či z menší části z dotace.,“ uvedl starosta Rajhradic Luboš Přichystal.

V té lepší variantě, se může Rajhradicím podařit získat ze stejného dotačního titulu ministerstva financí sedmdesát procent z uznatelných nákladů na stavbu tělocvičny.  Pokud ne, je ve hře stále ještě pětimilionové dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

V posledních dnech byla při přípravě na stavbu tělocvičny sebrána horní část půdy – ornice a byly vykopány základy stavby, které firma tento týden vybetonovala.  Následovat bude základová deska a další stavební práce.  Tělocvična by měla být hotová na podzim. Zářijový termín se bohužel mimo jiné také kvůli pandemii koronaviru nedá stihnout.

Vytvořeno: 25. 5. 2021
Poslední aktualizace: 15. 11. 2022 13:35