Vybavit novou školu se obci daří i s pomocí dotací

LCD tabule patří k nejmodernějšímu vybavení naší nové školy.

Rajhradice jsou dlouhodobě úspěšné v získávání dotací na důležité investiční i jiné akce. Vedení obce se rozhodlo požádat i o dotace na vybavení nové školy. Místnosti jako šatny a jídelna je třeba vybavit novým nábytkem. Jednotlivé třídy by měly být vybaveny také moderními LCD tabulemi.

"Na nábytek s největší pravděpodobností peníze dostaneme, o dotaci bylo již rozhodnuto. Peníze nám přijdou z Ministerstva zemědělství. Podařilo se nám je získat prostřednictvím Místní akční skupiny Podbrněnsko,” vysvětlil místostarosta František Marcián. Dodal, že celkem tak získá obec téměř 452 tisíc korun.
Celková cena na vybavení šaten dětí, tedy na skříňky a lavičky, spolu se stoly a židlemi na vybavení jídelny, byla vysoutěžena za nejnižší nabídkovou cenu 564 829 korun.

Současně obec také vypsala výběrové řízení na vybavení nové základní školy dotykovými LCD tabulemi. Nejlepší nabídku podala společnost Consulta Burotechnik z Vyškova, která dodá 5 ks LCD dotykových displejů za  672.760,- Kč . Bylo požádáno o dotaci 538 tisíc Kč. "O dotaci zatím nebylo rozhodnuto, i když na zastupitelstvu zazněla neoficiální informace, že nám již byla přidělena. Informaci jsme získali telefonicky od referenta MAS Podbrněnsko, ale ukázala se jako předčasná, nepodložená," vysvětlil místostarosta.

LCD tabule jsou jedny z nejmodernějších učebních pomůcek, nahrazujících klasickou tabuli. Ta ale také nebude chybět. Na bocích LCD displeje budou po stranách 4 křídla, na něž bude možno psát a kreslit, ale i připínat magnetické pomůcky. Výuku bude možné i zaznamenat nebo přenášet pomocí internetu. To lze mimo jiné skvěle využít i při distanční výuce.

“Budeme mít ty největší formáty, které se pro školní použití vyrábí, s úhlopříčkou 86" (cca 215 cm). Jsou to displeje, na které se píše speciálním perem, může se i prstem, dá se na ně rýsovat, je možné je používat jako počítače, je možno připojit i kameru, zařízení je možno výškově posouvat, stejně jako klasickou školní tabuli,” uvedl místostarosta. Projektory, které dosud jsou ve třídách staré školy, budou využity v nové škole pro specializované učebny.

Datum vložení: 1. 6. 2021 10:42
Datum poslední aktualizace: 15. 11. 2022 13:34
Autor: